Şubat tatili

Sufi’nin okulu bugün 1 haftalık Şubat tatiline giriyor. Geçen hafta e-posta ile karnesi geldi. Anaokulu karnesi nasıl olursa bu da öyleydi. Öğretmeni 2 ay içerisinde gösterdiği gelişmeden çok etkilendiğini, çalışmaya devam etmesini yazmış. Arkadaşları ile ilişkileri de süpermiş.

Çocukları almak için beklerken annelerle sohbet diyoruz. Zil çalmadan çocuğu almak mümkün değil burada. İstanbuldayken istediğimiz saat gidip alıyorduk. Geç kalırsak da nöbetçi öğretmen bekliyordu. Şimdi zil çalmadan girmek, zil çalmadan çıkmak yok. Kar fırtınasında bile çocuklar dışarıda zil çalsın da derse girelim diye beklediler. Neyse işte beklerken bolbol sohbet ediliyor haliyle. Cuma günü öğretmenlerin koordinasyon toplantısı olduğu için tatil edildi. Normalde okullar yarın tatil olacaktı. Hal böyle olunca herkes okulun perşembe günü kapanmasından şikayetçi. 6 gün tatil olur muymuş. 1 hafta neye yetmiyormuş da 6 gün olmuş tatil vs. Dedim ki ‘bizde okullar 2 hafta tatil oluyor.’ Herkes ‘sonraki hafta annelere de tatil veriliyor mu?’ diye sordu. Beraber gülüştük.

Aralıktaki christmas tatili de bu kadar uzundu. Fakat kimse söylenmemişti. O tarihlerde babalar izinli olduğundan, etrafta yapılacak bir sürü aktivite ve aile ziyaretleri yapıldığından çocukları oyalamak daha kolay. 5 günlük tatil 6 güne çıkınca isyan başladı. Okulun 2.5 saat olduğunu düşünürsek bence Sufi zaten toptan tatilde gibi.

1 cevap

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir