Değişim iyidir!

Bu satırları size Amerika’da bir kütüphaneden yazıyorum. Herşey o kadar hızlı oldu ki nereden başlasam bilemiyorum. Geriye baktığımda anlayabildiğim tek şey ‘hayat siz planlar yaparken başınıza gelenlerdir’ sözü oluyor.

Geçen yıl bu zamanlar Sufi’nin seneye -2017 eylül- başlayacağı ilkokula karar vermeye çalışıyordum. Acaba gideceği okulun anaokuluna mı gitmeli yoksa çok mutlu olduğu okulunda mı devam etmeli gibi konuları düşünüyordum. Bu kadar uzun süreli planlar yapmak ne komik görünüyor şimdi gözüme.

Sosyal medyadan takip edenler biliyorlar. Herşey eşimin youtube tarafından tüm dünyadaki içerik sağlayıcılar arasından ‘değişim elçisi’ seçilmesiyle başladı. Bu o kadar önemli bir konu ki şöyle açıklayayım. 2014 verilerine göre YouTube’a her dakika 100 saatlik içerik yükleniyor.  Yani ben bu satırı yazana kadar 4.5 günde seyredebileceğim kadar içerik yüklendi. Bir insanın ömrü boyunca seyredebileceğinden fazla. Neyse bu kadar içeriği üreten insan arasından eşimin seçilmesi bence çok onur verici birşey.

İşte bu yeni ünvan ile birlikte herşey birdenbire değişiverdi. Eşimin bildimbileli yapmak istediği bir projesi vardı. Şimdi onun hayat bulması için önünde büyük bir de fırsat. Hal böyle olunca karar vermemiz bir kaç saniye sürdü diyebiliriz.

Hey durun bir dakika… Biz artık eskisi gibi çantayı toplayıp ertesi gün bir yerlere taşınamayız. Çünkü bir çocuğumuz, onun gitmesi gereken okul, kontrol edilmesi gereken alerjileri vs var. Yoksa yapabilir miyiz? Yaparız tabi… Hem onun için de çok iyi olacak bu değişiklik. 6 yaşından önce öğrenilen yabancı dil beyin tarafından yabancı dil olarak algılanmayıp anadil kategorisinde kabul ediliyormuş. 5 yaş civarında bir çocuk 3-4 ay içerisinde yabancı dili kolaylıkla öğreniyormuş. Eee o zaman macera başlasın demekten başka ne denebilir ki?

1 cevap
  1. Canan saricelik
    Canan saricelik says:

    Ben de Alabama da yabanci dil ogreniyorum. Haziran 2016 dan beri buradayiz esimle. Acele edip Sufi’den once ingilizceyi ogrenmem lazim😂 Selamlar…

    Cevapla

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir